• Ви знаходитесь тут:

  • Головна
  • БУЛІНГ
  • Куди звертатися дитині у випадку булінгу в школі

Новий закон, направлений на протидію булінгу, передбачає чіткий алгоритм дій у випадку цькувань.

Міністр освіти і науки України Лілія Гриневич розповіла, куди можуть звертатися діти та підлітки, які стали свідками або жертвами булінга в шкільних та інших навчальних закладах. Про це йдеться в повідомленні прес-служби Міністерства освіти і науки.

"Якщо дитина стала свідком булінгу в закладі освіти, передусім вона може розказати про це батькам, вчителю, психологу або безпосередньо директору. Окрім цього, дитина може звернутись на гарячу лінію ГО «Ла Страда - Україна» з протидії насильству в сім’ї або із захисту прав дітей; до Центру соціальної служби з питань сім’ї, дітей та молоді; Національної поліції України; Центру надання безоплатної правової допомоги", - йдеться в повідомленні.

Також Гриневич зазначила, що новий закон передбачає чіткий алгоритм дій у випадку цькувань. "Якщо педагог або інший працівник закладу освіти став свідком булінгу, то він має повідомити керівника закладу незалежно від того, чи поскаржилась йому жертва булінгу, чи ні. Після отримання звернення дитини відповідна особа або орган інформує керівника закладу освіти у письмовій формі про випадок булінгу. Керівник закладу розглядає таке звернення та з’ясовує усі обставини. Надалі він скликає засідання комісії з розгляду випадків булінгу та окреслює подальші дії. Якщо комісія визнала, що це був булінг, а не одноразовий конфлікт, то очільник закладу зобов’язаний повідомити уповноважені підрозділи органів Національної поліції України та Службу у справах дітей", - йдеться в повідомленні. Читайте також Рада ввела штрафи за булінг Зазначається, що до складу такої комісії можуть входити педагоги, психолог, соціальний педагог, батьки постраждалого та «булера», керівник закладу та інші заінтересовані особи. У разі, якщо комісія не кваліфікує випадок як булінг, а постраждалий не згодний з цим, то він може одразу звернутись до органів Національної поліції України. Але за будь-якого рішення комісії керівник закладу забезпечує психологічну підтримку усім учасникам випадку.

Детальніше читайте на УНІАН:https://www.unian.ua/society/10385346-grinevich-rozpovila-kudi-zvertatisya-ditini-u-vipadku-bulingu-v-shkoli.html

Кiлькiсть переглядiв: 48

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.