Профілактика грипу, що потрібно знати?

/Files/images/med_kabnet/gripp2.jpgЗ настанням холодів ймовірність підхопити таке неприємне захворювання, як грип, багаторазово збільшується. На відміну від багатьма носиться застуди, грип проявляє себе різким підвищенням температури, ломота в кістках та суглобах, сухим кашлем. При простуді кашель мокрий, а підвищення температури тіла незначно.

Як відомо, небезпечний не стільки сам грип, скільки ускладнення після нього. Пневмонія, різке погіршення слуху, гайморит, захворювання серця і печінки - основні, але не всі ускладнення. Тому профілактика грипу є першорядним завданням з настанням осені.

Більшість організацій сьогодні самостійно і безкоштовно проводять профілактичні щеплення для своїх співробітників. Те ж саме проводиться і в школах. Тим не менше, вірус грипу відомий тим, що змінюється від року до року. Універсальної вакцини від вірусу грипу розробити, на жаль, не можна. До того ж, у кожної людини специфічна реакція на збудник, що міститься у вакцині, навіть якщо вона інактивована. У цьому випадку, формування імунітету проходить так само важко, як і саме захворювання. Через це деякі не роблять собі щеплень, мотивуючи відмову тим, що не бачать різниці між вакцинацією і захворюванням. Багатьом дітям не можна робити щеплення за медичними показниками.

Щеплення потрібно проводити заздалегідь, до початку активного поширення вірусу. Ідеальним часом для вакцинації вважається вересень. На цей місяць заплановано більшість щеплень. З вересня до початку епідемії встигає сформуватися надійний імунітет. До того ж, пережити прояви після вакцинації (як легка застуда) в теплу осінню погоду значно легше.
Якщо ви з якихось причин не робили щеплень, то не варто чекати захворювання як обов'язкового супутника осіннє - зимового сезону. Існує багато перевірених способів захисту від грипу, а заодно і простудних захворювань.

Почніть прийом вітамінних комплексів. Сьогодні в будь-якій аптеці можна знайти вітаміни на будь-який запит - і з вигляду посиленого впливу (для очей, для зміцнення кісток, для волосся), і за вартістю. Приймати вітаміни лікарі радять курсами, тому що в організмі може накопичитися дуже багато вітамінів, і настає гіпервітаміноз. Деякі вітаміни можна приймати регулярно.
Починайте підтримувати організм регулярними фізичними навантаженнями. Запишіться в басейн, фітнес - клуб. Відвідування лазні раз на тиждень очистить організм, дозволить зберегти сили на захист від вірусів.

У боротьбі за здоров'я вам допоможуть і аптечні засоби. Ліки для підтримки імунітету дозволять захистити організм від вірусів. Цими ж засобами можна проводити і лікування грипу що настав, але у великих дозах і лише за призначенням лікаря. Противірусну активність мають такі препарати, як арбідол, ремантадин.

Традиційні засоби профілактики грипу не втрачають актуальності. Вірусна інфекція потрапляє в організм через носоглотку, тому її потрібно захищати в першу чергу. Оксолінова мазь - надійна перепона для вірусу грипу. Замість неї можна регулярно промивати носоглотку розчином господарського мила.
/Files/images/med_kabnet/get_img.jpg
Цибуля і часник - лідери в боротьбі із захворюваннями. Якщо їх вживання в їжу неприємно або неможливо (наприклад, при грудному вигодовуванні), то можна лікуватися їх парами, розставивши по кімнаті тарілочки з нарізаними часточками лука і часнику. Дітям можна повісити на шию часточку часнику.

Кiлькiсть переглядiв: 368

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.