Шкода сонячного загару та правила поведінки під сонцем.

/Files/images/vsyake/86933226_sun1.gif

Сонце - це світло, тепло, здоров'я і радість життя. Воно заряджає нас своєю енергією покращує настрій і самопочуття.

Сонячні промені дарують нашій шкірі чудовий золотистий відтінок, але безконтрольне тривале перебування під прямими сонячними променями в гонитві за шоколадним загаром дуже шкідливо. Шкіра людини - дивовижний, найобширніший і складніший орган людського тіла, що виконує життєво важливу захисну функцію.

Навіть звичайна, щоденна дія сонячного світла має негативні наслідки для шкіри і прискорює процес її старіння, а зловживання сонцем приводить до виснаження захисних механізмів шкіри – вона грубіє, стає щільною, висихає, покривається зморшками.

Ультрафіолетові сонячні промені провокують передчасне старіння клітин шкіри і алергічні реакції, можуть викликати опіки, а в деяких випадках, навіть рак шкіри.

Інфрачервоні промені підвищують температуру тіла, посилюють негативну дію ультрафіолетових променів.

За даними Всесвітньої організації охорони здоров'я (В003), у всьому світі щороку реєструють 132 тисячі випадків захворюваності на злоякісну меланому і 66 тисяч смертельних випадків, до яких призводить ця хвороба та інші форми раку шкіри.

Рак шкіри - це неконтрольований ріст анормальних клітин шкіри. Стрімкий ріст призводить до виникнення пухлин, які можуть буди доброякісними (нераковими) або злоякісними (раковими).

Існує три основних види раку шкіри, пов'язаних з надмірною дією сонячного випромінювання.

Найбільш поширений вид - це базально-кліткова карцинома (базаліома), яка легко лікується і рідко рецидивує та метастазує.

Друга форма раку шкіри - це пласко-кліткова карцинома: яка може розповсюджуватися (метастазувати) й іноді навіть призводить до летального кінця, але при ранньому виявленні вона повністю виліковна. Ці два види становлять 95% усіх випадків раку шкіри.

Третій вид, найбільш небезпечний - це злоякісна меланома, що утворюється анормальними пігментними клітинами шкіри, що мають назву меланоцити. Меланома швидко розповсюджується на інші частини тіла Три чверті усіх смертей від раку шкіри спричинені саме меланомою. На жаль: в Україні смертність від меланоми становить 95%, в США - лише 5%. Така страшна різниця спричинена не методами і способами лікування, а строками діагностики та дотримання здорового способу життя.

Спеціалісти вважають, що ризик "сонячного передозування" вищий якраз під час занять своїми справами, а не на пляжі. Захоплені роботою, люди не розуміють, що перебувають під променями сонця і не вживають захисних заходів.

Особливу небезпеку надмірне сонячне випромінювання становить для дітей, шкіра яких набагато чутливіша, аніж у дорослих. Сонячні опіки в дитинстві можуть значне підвищити ризик захворюваності меланомою та іншими видами раку шкіри в більш зрілому віці.

Необережна поведінка на сонці може повністю зруйнувати мрії про прекрасний загар, а головне, завдати удару по здоров’ю. Тому намагайтеся слідкувати загальноприйнятим і дуже простим правилам:

Час перебування на відкритому сонці збільшуйте поступово. І по можливості прагніть уникнути періоду найбільшої сонячної активності з 11 до 16 год.

Обережніше біля моря: вода і світлий пісок підсилюють ультрафіолетове випромінювання Сховавшись під парасолькою, ви максимально забезпечите себе від опіків.

Користуйтеся сонцезахисними засобами для обличчя тіла губ. Крем, молочко або масло наносяться за 15 хвилин до виходу на сонці і за 30 хвилин до купання. І не забувайте, що засіб час від часу потрібно наносити наново.

Виходячи на вулицю надягайте сонцезахисні окуляри, причому із справжнім і не дуже темним склом.

Головний убір в жаркий день абсолютно необхідний

Перед виходом на пляж не варто використовувати дезодоранти, духи, одеколон Деякі компоненти парфюмерних засобів розпадаються під дією ультрафіолету і викликають хімічні опіки.

При прийомі тетрацикліну і кордарона ультрафіолет може викликати "внутрішні" опіки шкіри.

Не забувайте регулярно пити – на сонці організм втрачає вологу дуже швидко.

Кiлькiсть переглядiв: 1073

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.