Пам’ятки-поради батькам учнів

щодо складання

державної підсумкової атестації (ДПА)

До складання ДПА

1. Ознайомтеся з порядком проведення ДПА учнів.

2. З’ясуйте бажання дітей щодо вибору навчального предмета, з якого вони складатимуть ДПА. Переконайтеся, що вибір вашої дитини правильний.

3. Почніть готувати свою дитину до ДПА завчасно, однак не будьте нав’язливими.

4. Поділіться з дитиною своїм досвідом складання іспитів.

5. Пам’ятайте, що дитина може сама вибирати час для підготовки до ДПА.

6. Будьте готові не лише вислухати плани відповідей дитини на запитання ДПА, а й щось підказати їй.

7. Стежте за тим, щоб ваша дитина чергувала заняття та відпочинок (наприклад 40 хв. навчається, 10 хв. – відпочиває).

8. Не забудьте, що дитині напередодні ДПА необхідно відпочити: ввечері після закінчення заняття прогулятися на свіжому повітрі, прийняти душ, раніше лягти спати.

9. Підтримайте дитину. Це додасть впевненості у своїх силах.

Під час складання ДПА

1. Будьте впевнені у знаннях своєї дитини.

2. Не хвилюйтеся, тому що зайве хвилювання заважатиме не лише вам, а й дитині, адже вона відчуватиме ваш неспокій.

3. Не відволікайте дитину телефонними дзвінками, вона сама вам зателефонує!

Способи зацікавити дітей математикою

Коли ви щомісяця оплачуєте комунальні послуги, купуєте одяг чи продукти, вимірюєте відстань або дізнаєтеся час, ви використовуєте математику. Далі представлені поради про те, як пробудити в дітей інтерес до цікавого світу математики й тим самим підготувати їх до дорослого життя.

Будьте прикладом для своєї дитини

За даними опитувань, багато дорослих терпіти не могли математику у школі. Якщо серед них були й ви, постарайтесь не «заразити»своїми негативними емоціямивашу дитину. Допоможіть їй покращити своє ставлення до математики, демонструючи впевненість при виконанні таких повсякденних батьківських завдань, як підрахунок бюджетних грошей сім'ї, розподіл фінансових коштів та оплата рахунків. Необхідно також не забувати періодично акцентувати увагу на величезному значенні математичних знань у різних сферах професійної діяльності, наприклад, в архітектурі, медицині, при розробці ескізів одягу, ресторанному бізнесі та комп'ютерному програмуванні.

Допомагайте дитині використовувати математику щодня

Заохочуйте дитину в позаурочний час розв’язувати завдання, що вимагають знання математики. У продуктовому магазині попросіть її підрахувати вартість чотирьох кілограмів яблук. У машині спитайте про те, скільки часу займе поїздка від дому до місця призначення при певній швидкості. У магазині іграшок попросіть дитину розрахувати вартість іграшки з урахуванням знижки, а також час, який їй буде потрібний, щоб накопичити достатню суму грошей (з урахуванням її щотижневих кишенькових грошей) для купівлі цієї іграшки.

Ознайомтеся зі змістом навчальної програми з математики

Батькам важливо знати, якими математичними навичками повинна оволодіти дитина в певному класі. Можна отримати доступ до навчальної програми класу вашої дитини через веб-сайт школи або попросити вчителя дитини розповісти вам про стандарти навчання. Коли ви дізнаєтеся, що буде вивчати ваша дитина, вам буде легше додатково розвивати в неї необхідні навички в домашніх умовах.

Перевіряйте домашні завдання дитини з математики

Проаналізуйте, чи передбачають домашні завдання дитини з математики тільки механічне повторення пройденого у школі матеріалу, чи вчитель включає в них творчі завдання, щоби перевірити розуміння учнями математичних принципів. Спитайте у вчителя, які методи він використовує, щоб допомогти дітям стати більш упевненими при вирішенні математичних завдань.

Звертайте увагу на деталі та всілякі подробиці

Постарайтесь мотивувати дитину докладати всіх своїх зусиль для вирішення математичних завдань і перевіряйте правильність розрахунків і відповідей. Постарайтесь усунути фактори, які відволікатимуть увагу, та встановити один і той же час для щоденного виконаннядомашньої роботи.

Грайте в ігри, що вимагають знання математики

Є безліч ігор, що потребують математичних навичок, в які можна грати з дитиною. Починаючи з молодшого шкільного віку, учні можуть вивчати математику, граючи в шахи, доміно, шашки, нарди, а також виконуючи різноманітніпрактичні завдання, які передбачають ігрову форму.

Читайте книги, які включають інформацію про математику

Усе більше й більше шкіл починають інтегрувати різні тематичні галузі в навчальну програму таким чином, щоб учні змогли знаходити для себе більш чіткі взаємозв'язки між предметами. Але як включити математику в історію чи урок англійської мови? Одним з таких способів є читання книг, в яких головні герої розв’язують завдання за допомогою математики або логіки. Також підійдуть і книги із серії «Цікава математика».

Висновок

За межами школи ми природним чином заохочуємо дітейчитати,писатий покращувати знання мови, але математичним навичкам вони приділяють найчастіше лише 45 хвилин на день на уроці математики. Як і всі інші, математичні навички дитини та її впевненість у роботі з математичними поняттями можуть покращитись тільки за умови щоденної практики, підтримки й заохочення.

Кiлькiсть переглядiв: 29

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.