Заняття з аплікації у ІІ різновіковій (старшій) групі

Новорічна листівка

Мета: Навчати дітей складати аплікативне зображення ялинки з паперових деталей у формі трикутників різного кольору. Розвивати окомір, уміння компонувати деталі за розміром, вміння орієнтуватися на листі паперу: зверху, знизу, посередині. Продовжувати поповнювати словниковий запас дітей. Сприяти розвитку мовлення, образного мислення, фантазії та творчої уяви. Розвивати відчуття кольору і композиції. Виховувати самостійність, ініціативність, прагнення доводити розпочате до кінця.

Хід заняття.

1. Вихователь: - Добрий ранок всім! А хто ви?

Діти: - Діти!

- Що ви вмієте?

- Ліпити, малювати!

- Ну а ще що?

- Аплікацію робити

- Може ще що?

- Грати!

2. Лексична гра «Скажи українською» (з м’ячем)

Девочка – дівчинка

Мальчик- хлопчик

Солнышко- сонечко

Цветок- квітка

Бумага- папір

Цвет- колір

Краска- фарба

Кисточка- пензлик

Карандаш- олівець

Рисунок-малюнок

3. Створення сюжету заняття.

«Фарби загубилися»

Діти, я приготувала для вас сюрприз – картину. Ось вона!

Дивно, тут були яскраві кольори, а зараз вони кудись зникли, заховалися.

Де сховались кольори?

Де поділись? Де вони?

Може в квітах,чи в листочках?

А може в бантиках дівчаток?

Можливо в іграшках маляток?

Швидше всього, кольори,

Непосиди – маляри,

Щоб чого не сталось,

В загадках заховались.

4. Постановка проблемної ситуації.

- Як ви гадаєте, чому я на своїй картині зобразила ялинку? Правильно, зараз зима ы скоро свято нового року, всі дерева голі. Сумно. А ялинка одна все така ж зелена, весела.

5. Мотивація дитячої діяльності.

Вихователь звертає увагу дітей на розкладений на столі матеріал для аплікації, не пояснюючи що діти будуть робити.

Пропонує роздивитись і вирішити самостійно, що ж вони будуть робити.

6. Пальчикова гімнастика.

Раз, два , три, чотири, п’ять,

Ми йдемо гриби шукати.

Цей ось пальчик в ліс пішов.

Цей ось пальчик гриб знайшов,

Цей ось пальчик раду дав,

Цей ось пальчик зготував.

Цей ось пальчик гарно з’їв

І від цього потовстів.

7. Продуктивна діяльність – аплікація «Новорічна листівка»

(складання ялинки із трьох трикутників)

Диференціація роботи: якщо дитина легко впоралася із завданням, можна запропонувати зробити таку ж саме «картину» як у вихователя (наклеїти сніжинки).

8. Підсумок заняття.

Організація виставки готових робіт.

/Files/images/00/IMG_20180110_102137.jpg

/Files/images/00/IMG_20180110_102216.jpg

Кiлькiсть переглядiв: 2630

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.